,,Angielka” – Katherine Webb 3


Tytuł: Angielka

Autor: Katherine Webb

Data premiery: 19.07.2017

Wydawnictwo: Insignis

 

Ten, kto śledzi mnie na instagramie, wie że kocham podróże, a życie w trasie jest stałym elementem mojego życia. Marzy mi się zwiedzanie świata i życie na walizkach, dlatego z ochotą sięgam po książki z podróżą w tle. Lubię wnikać w ten klimat powieści, wyobrażać sobie odwiedzane przez bohaterów miejsca i w myślach zaznaczać pinezką na mapie kolejną podróż, którą odbyłam z książką i w książce. Dosłownie. Uwielbiam towarzyszyć bohaterom w trakcie ich przygód, być cichym obserwatorem i świadkiem kolejnych odkryć i niesamowitych wydarzeń.

Korzystając z fali upałów sięgnęłam po najnowszą propozycję Katherine Webb i z wypiekami na twarzy przeniosłam się na pustynię, gdzie żar lał się z nieba. Tak, jest to idealna książka na lato!

W kraju pełnym tajemnic sama ustalasz reguły gry…

Rok 1958. Joan Seabrook, świeżo upieczona archeolożka, spełnia marzenie swojego życia o wizycie w Arabii i przybywa z Anglii do starożytnego miasta Maskat. Próbując zapomnieć o osobistej tragedii, chce zbadać pustynny fort Jabrin i odnaleźć ukryte w nim skarby.

Lecz Oman to kraj zagubiony w czasie – surowy, pełen tajemnic i pogrążony w krwawym konflikcie. Podróż do Jabrin może okazać się więc niemożliwa. Rozczarowanie Joan pogłębiają opowieści pionierki i odkrywczyni Maude Vickery, idolki z dzieciństwa, której dokonania rozpaliły fantazje i ambicje młodej archeolożki.

Spotkanie z niezwykłą samotniczką Maude wywraca życie Joan do góry nogami. Przyjaźń kobiet zacieśnia się, a Joan daje się wciągnąć w wir przygód. Gdy zaczyna zastanawiać się nad swoimi wyborami i motywami Maude, jest już za późno. Joan zdaje sobie sprawę, że stała się pionkiem w podstępnej grze, która ma wyrównać dawne porachunki. Teraz musi opowiedzieć się po którejś ze stron i znaleźć sposób na zatrzymanie lawiny wydarzeń, którą sama wywołała, nim dojdzie do straszliwych konsekwencji.

Czy dziewczyna, która opuściła Anglię dla tego pięknego, lecz niebezpiecznego miejsca, zdoła wrócić do domu?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczaścią autorki, ale po zamknięciu książki byłam pewna, że nie ostatnie. Małe zamówienie książkowe przypadkiem już się popełniło, koniecznie (jak najszybciej!) muszę nadrobić wszystkie dostępne pozycje napisane przez Katharine Webb. Ta książka to jedna wielka niesamowita przygoda. Przygoda, w którą weszłam tak głęboko, że z nosem w ksiażce mieszałam obiad (który przypaliłam), bo jak najszybciej chciałam się dowiedzieć, co czeka bohaterkę (i mnie!) na kolejnych kartkach powieści. Tak, przepadłam. Zakochałam się w klimacie książki. Zachwyciły mnie opisy w książce, opisy pustyni, piasku, słońca. Tak łatwo było mi zamknąć oczy i mieć przed oczami te wszystkie niesamowite krajobrazy.

Lubię takie książki. Ociekające gorącem, adrenaliną, chęcią zdobycia świata, odkrycia czegoś. Z silną kobietą i z historią w tle. P O L E C A M! Ja napewno do ,,Angielki” jeszcze wrócę.

Za egzemplarz dziękuję:


Dodaj komentarz

3 komentarzy do “,,Angielka” – Katherine Webb